Τετάρτη 1 Ιουνίου 2011

Νίκη με... υπογραφή "Κισσανίνιο"

Με τον "Βραζιλιάνο" της ομάδας... Κισσανίνιο να οργιάζει η Πυξίδα Καφέ F.C. έφτασε σε μία ακόμα νίκη επικρατώντας σχετικά εύκολα με 6-3 μίας ομάδας από νεαρούς ταλαντούχους ποδοσφαιριστές του τοπικού.
Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 2' η Πυξίδα με μπροστάρη τον Κισσανάκη ανέτρεψε γρήγορα την εις βάρος της κατάσταση και έκλεισε το ημίχρονο με το υπέρ της 3-1.
Ο ρυθμός του παιχνιδιού δεν άλλαξε ούτε στο β' 30λεπτο με την ομάδα της Πυξίδας να χάνει πολλές ευκαιρίες και παρά την μείωση του αντιπάλου σε 4-2 κατάφερε να "καθαρίσει" το ματς και να πάρει το "τρίποντο" με τελικό σκορ 6-3.
Πέρα από τον Κισσανάκη που ήταν σε μεγάλη μέρα γενικότερα όλη η ομάδα πήγε καλά, ενώ θετικό ντεμπούτο κάτω από τα δοκάρια πραγματοποίησε ο Γιάννης Παπουτσάς με σπουδαίες αποκρούσεις. Ακόμα ο Αργύρης ήταν πολύ καλός αγωνιζόμενος για πρώτη φορά στην φυσιολογική του θέση, στα αριστερά της άμυνας.
Κατά την διάρκεια του αγώνα έγιναν πολλές εσωτερικές αλλαγές ενόψει και της συνέχειας στο τουρνουα.
Το φιλμ του αγώνα
2' ΓΚΟΛ: 0-1
4' Χαμένη ευκαιρία με τον Αργύρη.
5' ΓΚΟΛ: Από εξαιρετικό γύρισμα του Μαυριγιαννάκη ο Κισσανάκης με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1.
7' Φοβερή μπαλιά του Μαυριγιαννάκη στον Ζερβουδάκη που πλάσαρε με τον αντίπαλο γκολκίπερ να αποκρούει.
10' Τακουνάκι του Ζερβουδάκη στον Κισσανάκη, που φοβερό σουτ τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.
11' ΓΚΟΛ: Με δυνατό σουτ του Ζερβουδάκη γίνεται το 2-1.
13' Δοκάρι για τους αντιπάλους.
15' Σουτ του Κισσανάκη αποκρούει ο τερματοφύλακας.
16' ΓΚΟΛ: Με φοβερή ατομική ενέργεια και ιδανικό μακρινό σουτ ο Κισσανάκης κάνει το 3-1.
20' Εξαιρετική μπαλιά του Κισσανάκη στον Μαυριγιαννάκη που σουτάρει άουτ.
26' Ο Ζερβουδάκης "νικιέται" στο τετ-α-τετ από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
34' Σουτ του Μαυριγιαννάκη δεν βρίσκει στόχο.
36' Ο Ζερβουδάκης προσπαθεί να σκοράρει με τακουνάκι αλλά ο τερματοφύλακας αποκρούει.
39' ΓΚΟΛ: Ο Κισσανάκης με σουτ που κοντράρει λίγο πετυχαίνει το 4-1.
46' Εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια του Κισσανάκη, που δεν μπορεί όμως να σκοράρει με τον γκολκίπερ να εξουδετερώνει.
49' ΓΚΟΛ: 4-2.
51' Δοκάρι για τους αντιπάλους.
52' Προσπάθεια και σουτ του Μαυριγιαννάκη με τον γκολκίπερ να αποκρούει.
55' ΓΚΟΛ: Απίστευτη μπαλιά του Κισσανάκη, ο Ζερβουδάκης στοπάρει ιδανικά και με σουτ ανεβάζει το σκορ στο 5-2.
56' Σουτ του Ζερβουδάκη αποκρούει ο τερματοφύλακας.
57' ΓΚΟΛ: Ο Ζερβουδάκης "ζαλίζει" τον αντίπαλο γκολκίπερ και δίνει έτοιμο γκολ στον Αργύρη που σε κενή εστία σκοράρει και αφιερώνει το γκολ στον προπονητή του (6-2).
60' ΓΚΟΛ: 6-3 με την λήξη του αγώνα.

Πυξίδα Καφέ F.C. (3-2-2): Παπουτσάς, Ραγκούσης, Κοκολογιάννης, Αργύρης, Κ. Μανωλακάκης, Στ. Μαυριγιαννάκης, Κισσανάκης, Ζερβουδάκης.